iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Valitsus sai kollase kaardi

Valitsus sai kollase kaardi

Rubriik: Äripäev

Äripäeva uuriva toimetuse juht Aivar Hundimägi kirjutab, et aasta algas rahandusminister Ivari Padarile ja peaminister Andrus Ansipile korraliku pauguga. Esimestel päevadel selgus, et mullu laekus käibe- ja sotsiaalmaksu riigituludesse oodatust vähem. Käibemaksu alalaekumine oli 700 miljonit ja sotsiaalmaksu laekus vähem 200 miljonit krooni.

Kui kasutada jalgpalli terminoloogiat, siis on valitsusele näidatud kollast kaarti - ta on saanud maksutulude alalaekumise näol hoiatuse. Kui vigaderohke mäng jätkub ka tänavu, ähvardab Ansipi valitsust juba punane kaart ehk platsilt eemaldamine.

Kehv maksulaekumine näitas meile, et 2007. aasta eelarve tegemisel aluseks olnud prognoosid ei pidanud paika. Eelarve autorid ei osanud ette näha, et aasta teisel poolel majanduskasv sedavõrd pidurdub. Võib muidugi öelda, et mis sest vanast asjast enam meenutada.

Ent kogu 2008. aasta riigieelarve on tehtud veel majanduspeo meeleolus. Riigieelarve kulude ja tulude poolele on prognoositud aukartustäratav kasv, see prognoos aga tõenäoliselt ei täitu. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3826/arv_kolumn_uus_382601.htmlTooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus