iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Valitsus läheb täna aktsiiside tõstmisega teisele ringile

Valitsus läheb täna aktsiiside tõstmisega teisele ringile

Rubriik: Postimees

Hindrek Riikoja kirjutab Postimehes, et valitsus loodab tänasel erakorralisel istungil lõpuks otsustada tuleva-aastase hüppelise aktsiisitõusu, mida majandus- ja keskkonnaminister eile läbi ei lasknud.

Tuleval aastal peaks kolmandiku võrra kasvama alkoholiaktsiis, prisket tõusu nähakse ette tubakaaktsiisile ning kasvab ka kütuseaktsiis. Lisaks tahab valitsus kehtestada elektri- ja gaasiaktsiisi. Avalikkusele ootamatult tulnud aktsiisitõus pidi valitsuselt heakskiidu saama juba eile, kuid siis olid sellele vastu majandusminister Juhan Parts ja keskkonnaminister Jaanus Tammkivi. Kiire aktsiisitõus toob tuleval aastal hüppelise inflatsiooni, kuid edaspidi loodab valitsus selle kasvu pidurdada ning kolme-nelja aasta pärast – euro kasutuselevõtu ajaks – saavutada nõutava inflatsioonitaseme.

Juhan Partsi sõnul jäi temale rahandusministeeriumis valminud eelnõust esialgu segaseks, kuidas mõjutab hüppeline aktsiisikasv majandust lühemas perspektiivis. «See avaldab majandusele päris suurt survet,» lausus ta. Selline kiirustamine on nurinat tekitanud nii opositsioonis kui ka koalitsioonierakondades. Küsimuse nii kiire menetlemine tuli üllatusena isegi rahanduskomisjoni esimehele Jürgen Ligile.

Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/160507/esileht/majandus/260919.php Loe samal teemal ka Postimehe juhtkirja: http://www.postimees.ee/160507/esileht/arvamus/260922.php

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus