iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Valitsus kavatseb muuta üleliigse laovaru tasu seadust

Valitsus kavatseb muuta üleliigse laovaru tasu seadust

Rubriik: Äripäev

Äripäev online vahendab valitsuse kabinetinõupidamisel arutatut, kus valitsus tegi põllumajandusministeeriumile ülesandeks alustada üleliigse laovaru tasu seaduse muutmise seaduse eelnõu väljatöötamist.

5. oktoobril tegi riigikohtu halduskolleegium otsuse, et üleliigse laovaru tasu seaduse § 6 lõige 1 on vastuolus Euroopa Liidu õigusega. Riigikohus leidis, et üleliigse laovaru tasu seaduse regulatsiooni on võimalik täiustada, korrigeerides seda paindlikumaks ja kohaldada pärast täiustamist. Otsuse terviktekst http://www.nc.ee/?id=11&tekst=RK/3-3-1-33-06.

Kabinetinõupidamise otsuse kohaselt tuleb ministeeriumidel ja riigikantseleil esitada riigikohtu otsuses toodud seisukohta arvestavad ettepanekud üleliigse laovaru tasu seaduse muutmiseks põllumajandusministeeriumile 26. oktoobriks. Seadusemuudatuse ettevalmistamisel tuleb põhjalikult kaaluda võimalusi, kuidas kooskõlas Euroopa Liidu õiguse ja Euroopa Komisjoni seisukohtadega muuta üleliigsete laovarude määramine paindlikumaks ja seeläbi isikule soodsamaks. Lisaks tuleb esitada ettepanekud riigi seisukoha kujundamiseks kohtumenetluses olevates haldusasjades, kus on vaidlustatud põllumajandustoodete, sealhulgas suhkru, üleliigse laovaru määramist, põllumajandusministeeriumile hiljemalt 17.

oktoobriks. Riigi vastu on halduskohtusse esitatud 35 kaebust põllumajandustoodete, sealhulgas suhkru, üleliigse laovaru ja üleliigse laovaru tasu määramise vaidlustamiseks. Loe allikat: http://www.ap3.ee/Default.aspx?link=http://www.ap3.ee/Default2.aspx?ArticleID=58bbd96c-95dd-4053-81a5-c54ba0ff2333

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus