iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Valitsus ei toetanud nn kontserdipiletite käibemaksu eelnõud

Valitsus ei toetanud nn kontserdipiletite käibemaksu eelnõud

Rubriik: Valitsuse kommunikatsioonibüroo

Valitsus ei toetanud käibemaksuseaduse § 15 muutmise seaduse eelnõu (1068 SE), mis näeb kõigi avalikust rahast doteeritavate kultuuriürituste ja spordivõistluste piletite käibemaksu langetamist 18%-lt 5%-le.

Vähendatud käibemaksumäär 5% jääks kehtima teatrietenduste ja kontsertide piletitele. Samateemaline eelnõu (908 SE) oli arutusel 2006. aastal valitsuse 15.juuni istungil, kus seda ei toetatud. Eelnõu on Riigikogu poolt tagasi lükatud.

Nimetatud teemat käsitleti ka valitsuskabineti 10.11.2005. a nõupidamisel. Seaduseelnõuga 1068 on võimalik tutvuda siin: http://web.riigikogu.ee/ems/saros-bin/mgetdoc?itemid=063480017&login=proov&password=&system=ems&server=ragne11 Vt pressiteadet: http://www.valitsus.ee/brf/?id=281380 Vt ka „Valitsuse päevakorras on arvamuse andmine käibemaksuseaduse § 15 muutmise seaduse eelnõu (1068 SE) kohta“ Vt ka Eesti Maksumaksjate Liidu seisukohad seoses õiguskantsleri märgukirjaga kontserdipiletite käibemaksuga maksustamise osas.

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus