iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Valitsus, ära hammusta kätt, mis seni Eestit toidab!

Valitsus, ära hammusta kätt, mis seni Eestit toidab!

Rubriik: Äripäev

Sirje Potisepp, Eesti Toiduainetööstuse Liidu juhataja, kirjutab Äripäeva arvamusküljel valitsuse poolt riigieelarve tasakaalustamiseks kavandatavatest meetmetest ja nende mõjust.

Toiduainetööstus on üks suuremaid töötleva tööstuse harusid, mis annab tööd pea 17 000 inimesele ja süüa kõigile Eesti elanikele. Lisaks on toiduainetööstus Eesti olulisemate ekspordiharude hulgas, sest ligi kolmandik kogumüügist läheb välisturgudele. Eesti inimestel kulub toidule enam kui 18 miljardit krooni aastas. Viimaste aegade hinnatõus on viinud olulise osa toidukaupade hindadest juba Euroopa keskmisele tasemele.

Meie inimeste ostujõud jääb aga kaugelt Euroopa keskmisele alla. Olukorras, kus tooraine hind on tõusnud poole võrra ja oluliselt on suurenenud palga-, energia- ja veokulud, rääkimata erinevatest keskkonnatasudest ja aktsiisidest, ei ole võimalik hindu tõstmata toiduaineid toota ega müüa. Kahjuks ei tähenda see murelikkust vaid tootjate poolel, vaid sunnib enamikule tarbijaist peale kohustusliku säästumenüü. Lõpptulemusena peavad kulusid kärpima nii tootjad kui tarbijad.

Sellises olukorras tahaks näha ka valitsuse ja riigiasutuste poolset kulude kärpimist. Kuid otse vastupidi - meedias domineerivad sõnumid vastutustundetust kõikvõimalike maksude ja aktsiiside tõstmisest, mis tarbijate rahakotti augu löövad. Otsustajate endi mugavuse kokkutõmbamisest Eesti ühiskond ühtegi selget märki saanud ei ole. Valitsuse asemel on aga hoopis toiduainetööstusele omistatud hinnatõusu ja inflatsiooni eestvedaja küsitava väärtusega tiitel.

Hinnatõus on olnud riigi selgelt poliitiline samm. Pakenditele kehtestatakse Eestis Euroopa Liidu keskmistest määradest olulisemalt kõrgemad tagastusmäärad nii klaasi, paberi, papi, plasti, metalli kui ka puidu osas. Seda, et meile kõigile tahetakse kehtestada eraldi maksuna veel lisaks jäätmemaks, ei tea paljud - või pole üldise maksutõusu laines tähelegi panna suutnud. Sama on väikekaevude veega, mida on kavas hakata maksustama, kuigi tellija on vee saamise võimaluse ise suure raha eest kinni maksnud ja seejuures puudub igasugune kontseptsioon, mille alusel seda maksustada.

Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/4079/arv_kolumn_uus_407901.html Loe ka: Aivar Hundimägi. „Mart Laar kui mustlasmutt“: http://www.aripaev.ee/4079/arv_artikkel_407901.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus