iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Valitsus andis rohelise tule maksumuudatustele

Valitsus andis rohelise tule maksumuudatustele

Rubriik: Postimees

Postimees vahendab BNS uudist, et valitsus kinnitas eile tulumaksumuudatused, mis võrdsustavad eraisikute väärtpaberitulude maksustamise ettevõtetega. Lisaks viivad muudatused Eesti maksusüsteemi kooskõlla Euroopa Liidu ema- ja tütarettevõtte direktiiviga.

Rahandusminister Ivari Padar ütles, et ettevõtete reinvesteeritav kasum jääb maksuvabaks. Samas väldib valmiv kord kasumi topeltmaksustamist eri ELi riikides. Uue korra järgi loobub Eesti kasumi maksustamisest selle jaotamise ehk väljamaksmise hetkel ning läheb üle aasta kaupa maksustamisele.

Ettevõtete reinvesteeritud kasum jääb endiselt maksuvabaks, küll aga tuleb kord aastas tulumaksu tasuda jaotatud kasumilt, mida on suurendatud ettevõtlusega mitteseotud kulude ja kingituste ning annetustena väljamakstud summade võrra. Ministeerium peab otstarbekaks sätestada ka avansiliste maksete kohustus, kui eeltoodud väljamaksed ületavad teatud summa. Endine rahandusminister Aivar Sõerd ütles, et kabinetiistungil kinnitatud uus ettevõtete tulumaksukava on ebakindel ning näitab, et häid lahendusi ei ole. Sõerdi sõnul on rahandusministeeriumil neli varianti, kuidas viia Eesti tulumaksusüsteem ELi nõudega kooskõlla.

«Esiteks – üldse mitte midagi teha ja minna Euroopa Kohtusse vaidlema, teiseks – loobuda dividendide maksustamisest, kolmandaks – säilitada mingisuguse viguriga praegune süsteem, neljandaks – hakata kasumit madalamalt maksustama,» rääkis Sõerd. «Materjal, mis rahandusministeeriumist välja on läinud, näitab, et häid lahendusi ei ole. Praegusel juhul üritatakse mingi viguriga endist süsteemi säilitada. Kosmeetilisi parandusi tehes tunnistame ise, et meie süsteem on direktiiviga vastuolus,» jätkas Sõerd.

Endise ministri sõnul ei saa välistada, et praeguse kursi jätkudes tuleb Eestil ELiga kohtusse minna. Toetudes valitsuskabineti eilsele otsusele, asub rahandusministeerium ette valmistama uut tulumaksuseadust, mis jõustub 2009. aastast. Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/060707/esileht/majandus/270756.php Loe ka Rahandusministeeriumi pressiteadet: „Eesti viib oma tulumaksusüsteemi kooskõlla Euroopa Liidu nõuetega“: http://www.fin.ee/?id=78266Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus