Tulemas koolitus: 05.10.2023 - Tallinn – Sügiskonverents 2023 Registreeri / loe lähemalt

Välisminister Urmas Paet allkirjastas Eesti ja Jersey topeltmaksustamise vältimise lepingu

Välisminister Urmas Paet allkirjastas Eesti ja Jersey topeltmaksustamise vältimise lepingu

Rubriik: EML

Välisminister Urmas Paet kirjutas täna Londonis koos Jersey saare asepeaministri ning rahandus- ja varustusministri Philip Ozoufiga alla Eesti ja Jersey vahelisele tulumaksudega topeltmaksustamise vältimise ning maksudest hoidumise tõkestamise lepingu.

„Euroopa kaubanduspiirkonda kuuluva Jersey saare majandus põhineb peamiselt finantsteenustel, turismil ja e-kaubandusel ning põllumajandusel. Topeltmaksustamise vältimise leping suurendab koostöövõimalusi ka Eesti ja Jersey ettevõtete vahel,” ütles Paet. „Oluline on ka see, et lepingu allkirjastamine annab võimaluse vahetada maksualast teavet,“ lisas ta. Topeltmaksustamise vältimise lepingute eesmärk on soodustada investeeringuid, tagada isikute võrdne kohtlemine ning kõrvaldada topeltmaksustamine, mis võib tekkida kahe riigi seaduste koosmõju tulemusena.

Topeltmaksustamise vältimise lepinguid sõlmitakse eelkõige maksutulu jagamiseks kahe riigi vahel ja selleks, et kodanikud ei peaks maksma sama tulu pealt makse kahes riigis. Samuti aitab leping luua lisavõimalusi maksupettuste tõkestamiseks. Eesti on sõlminud topeltmaksustamise vältimise lepingu üle 40 riigiga. Viimati sõlmiti topeltmaksustamise vältimise leping Lõuna-Koreaga.

Välisminister Urmas Paet õnnitles täna ka Londoni Eesti Maja kauaaegset vastutavat sekretäri ja praegust juhatuse liiget Tiit Reigot 100. sünnipäeva puhul. Tiit Reigo on 2001. aastal saanud presidendilt Valgetähe V klassi teenetemärgi kui riigiametnik ja eestluse hoidja Londonis.Välisministeeriumi pressiteade: http://www.vm.ee/?q=node/10451Vt ka infot kõikide maksulepingute kohta: http://www.fin.ee/index.php?id=81502