iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Välismaistelt dividendidelt ülemakstud tulumaksu saab tagasi

Välismaistelt dividendidelt ülemakstud tulumaksu saab tagasi

Rubriik: Äripäev

20. jaanuari 2006 a Äripäevas kirjutab Lauri Matsulevitš, välismaalt saadud dividendidelt kinnipeetud tulumaksu tagasisaamisest.

Eestil on mitmete välisriikidega sõlmitud maksulepingud, mis näevad Eesti residendile sageli ette välisriigi seadustest soodsamat tulumaksumäära. Näiteks Soome börsifirmalt dividende saav väikeaktsionär peab kokkuleppe järgi tulumaksu maksma 15%. Tulumaksu tagastamiseks tuleb pöörduda selle välisriigi maksuhalduri poole, kus tulumaks kinni on peetud.

Tulumaksu tagasitaotlemise teenust pakuvad ka pangad ise. Selleks tuleb kliendil esitada pangale avaldus, vajadusel ka maksuametist võetud residentsustõend. Pank täidab seejärel vajalikud dokumendid, mis esitatakse vastava riigi alam-depositooriumile. Eesti börsifirmade aktsionärid ei pea pärast dividendide saamist maksude pärast muretsema - börsifirma on tulumaksu juba kinni pidanud.Teine lugu on välismaa ettevõtetelt saadud dividendidega.

Harilikult peavad välisriigid ise dividendidelt tulumaksu kinni, kuid sel juhul on investoril vaja seda ka Eesti maksuametile tõestada. Tulumaksuseaduse järgi ei maksustata Eestis dividende tulumaksuga, kui selle maksmise aluseks olevalt kasumiosalt on tulumaks makstud või kui dividendilt on tulumaks välisriigis kinni peetud. Kui maksuamet ei tea, et tulumaks on juba teises riigis makstud, siis tahab ta investori kontole laekunud dividendidelt ka oma osa.Täpsemalt saab lugeda siit (http://www.aripaev.ee/3106/rt_komm_310601.html ) või 20. jaanuari 2006 a Äripäevast lk 10.Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus