iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Välisfondid diskrimineeritud

Välisfondid diskrimineeritud

Rubriik: Äripäev

Erki Uustalu, ASi PricewaterhouseCoopers juhtiv maksukonsultant ning EML juhatuse liige, kirjutab Äripäevas, et Euroopa Komisjon on tõstatanud diskussiooni välismaiste pensionifondide ebavõrdsest kohtlemisest mitmetes liikmesriikides, mille hulka kuulub suure tõenäosusega ka Eesti.

Enamikus liikmesriikidest pole kodumaised pensionifondid maksukohustuslased, samuti ei peeta neile tehtavatelt väljamaksetelt tulumaksu kinni. Erinevalt sellest on mitmetes liikmesriikides nähtud ette tulumaksu kinnipidamine välismaistele pensionifondidele tehtavatelt väljamaksetelt. Lihtne näide: kui Tallinna börsil olev Eesti Telekom maksab aktsionäridele dividende, tekib Eesti Telekomil üldjuhul kohustus tasuda äriühingu tulumaksu 22/78 dividendide netosummast. Eesti äriühingutes alla 15protsendilist osalust omavatele välismaistele pensionifondidele makstavatelt dividendidelt peetakse lisaks Eesti Telekomi poolt makstud tulumaksule täiendavalt kinni 22 protsenti tulumaksu.

Sisuliselt on välismaiste pensionifondide saadud dividendid topeltmaksustatud. Euroopa Komisjoni arvates on see vastuolus kapitali vaba liikumise põhimõttega. Juhul kui Euroopa Kohus otsustab Komisjoni argumente järgida, mida võib senist otseste maksude kohtupraktikat arvestades tõenäoliseks pidada, loob see paljudele õigeaegselt tagastusnõude esitanud välismaistele pensionifondidele võimaluse Eestis dividendidelt alusetult kinnipeetud tulumaks tagasi taotleda. Sama võimalus tulumaksu tagasitaotlemiseks tekib Eesti pensionifondidel, kellel on teistest ELi riikidest saadud tuludelt (intressid, dividendid) alusetult tulumaks kinni peetud.

Ebavõrdne kohtlemine võib tõstatuda ka Eestist saadud renditulu, kinnisvara ja kinnisvaraühingu aktsiate müügist saadud tulu osas, kus tulumaksuseadus kohtleb välis- ning kodumaiseid pensionifonde erinevalt. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3725/arv_kolumn_372501.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus