iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Valgust kolmanda sektori rahadele!

Valgust kolmanda sektori rahadele!

Rubriik: Äripäev

Eri Klas ja Jüri Raidla tegid eile ettepaneku tõsta tulumaksuvaba annetamise piiri, et heategevus inimeste rahakottides õitsele lööks. Mõte on ju tore, aga Äripäeva arvates võiks enne seda avalikustada mittetulundusühingute majandusaruandluse. Praegu on MTÜde majandamine läbipaistmatu ning kõik toetused ja annetused kaovad ühtmoodi kui jänes padrikusse.

Tõsi, MTÜde tegevus ei ole päris kontrollimatu. Nii nagu äriühingud esitavad iga-aastased aruanded äriregistrile, läkitavad MTÜd need maksuameti maakondlikesse büroodele.

MTÜde ja SAde registrit peab aga justiitsministeerium, info on hajutatud ja ülevaade puudub. Me kõik teame äriühinguid, mille tegevus on olnud "juriidiliselt korrektne", kuid mida on mõjutanud avalikkuse surve. Ent MTÜde üle pole avalikkusel mingit kontrolli. Ja 22 000 organisatsiooni hoolikat jälgimist ei saa maksuametiltki nõuda.

Ka MTÜd ise on avalikustamisega nõus. Mullu Siim Kallasele saadetud kirjas nõustus EMSL Euroopa Komisjoni seisukohaga, et info ELi vahenditest abi saajate kohta peab olema avalik. Juba 2003 koostatud analüüsis soovitasid Tartu Ülikooli juuraprofessorid MTÜde rahastamise avalikustada. Ometi on probleem tänini lahendamata.

Äripäeva arvates on mõistlik avalikustada MTÜde aruanded. Kui külaseltsidele aruannete koostamine ja maksuametile nende töötlemine üle jõu käib, tuleks alustada vähemalt nelja kategooriaga. Erakonnad, mis peaks juba loomult olema kogu riigi läbipaistvaimad struktuurid. Usuühingud - neile tehtud maksusoodustuste juures on imekspandav, et iga hämara taustaga äritegelane pole veel oma kirikut asutanud.

Ärme jätame neile sedagi võimalust. Riigi, omavalitsuste või ELi rahastatavad MTÜd - maksumaksja raha kasutamine olgu avalik. MTÜd, mille aastakäive on üle miljoni - et MTÜdest ei saaks varjatud ettevõtlus. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3775/arv_juhtkiri.html Loe tulumaksusoodustusega isikute ja nendele annetuste tegemise kohta tulumaksuseaduse §-dest 11, 27 ja 49, 571 lg 3, : https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=12850769 Tutvu tulumaksusoodustusega isikute poolt MTA-le esitatavate INF 4 ja INF 9 vormidega: https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?replstring=33&dyn=12850769&id=1054772 Vt ka annetuste temaatikat MaksuMaksjast: http://www.maksumaksjad.ee/modules/smartsection/category.php?categoryid=41Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus