iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Valesti deklareeritud kuludelt tagastatud tulumaksu küsib riik tagasi

Valesti deklareeritud kuludelt tagastatud tulumaksu küsib riik tagasi

Rubriik: Muud

Hans Väre kirjutab Sakalas, et ehkki eluasemelaenu intressi pealt saab makstud tulumaksu tagasi küsida, on vahel üsna ebaselge, millised kulud maksusoodustuse alla käivad ja millised mitte. Nii võib juhtuda, et valesti deklareeritud kuludelt tagastatud tulumaksu küsib riik hiljem tagasi. Maksu- ja tolliameti maksude osakonna juhataja Aule Kindsigo sõnul on enamik laenuvõtjaid siiski teadlikud, et kogu intressiks makstud summa pealt ei pruugi tulumaksu tagasi saada, ning uurivad enne tulude deklareerimist, kuidas neil toimida tuleks.

Aule Kinsigot intervjueeris Sakala.Maksu- ja tolliamet on võtnud tänavu luubi alla esimest aastat eluasemelaenu intressilt tulumaksutagastust taotlenud inimesed. Miks?Tegelikult oleme juba mitu aastat esimese aasta deklareerijaid hoolikalt kontrollinud.

Viimasel ajal torkab see võib-olla lihtsalt rohkem silma, sest laenuvõtjaid on olnud väga palju.Eluasemelaenu võetakse kuni kolmekümneks aastaks ning kui inimene juba esimesel aastal valesti deklareerib, siis viga muudkui suureneb ja suureneb. Seepärast kontrollimegi kohe algul, et talle ei tagastataks rohkem, kui ette nähtud. Deklareerija võib järgmistel aastatel pärast oma andmete esitamist rahulik olla ja saab viie päeva jooksul raha tagasi.Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/240408/esileht/olulised_teemad/tarbija24/kasu/326038.phpIntervjuu 24. aprilli Sakalas: http://www.sakala.ajaleht.ee/240408/esileht/5033273.phpVaata samal teemal ka EML pressiteadet: http://www.maksumaksjad.ee/modules/news/article.php?storyid=1343Loe Äripäevast Anne Oja artiklit "Maksuamet puistab laenuvõtjaid": http://ap3.ee/Default2.aspx?PaperArticle=1&code=3918/uud_uudidx_391812Loe EML juhatuse esimehe Lasse Lehise teemakohast kommentaari: http://ap3.ee/Default2.aspx?ArticleID=b73d77ae-bfad-4790-b7d9-f7097830ae28Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus