iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Vald hoiab maamaksust toetuse pärast kinni

Vald hoiab maamaksust toetuse pärast kinni

Rubriik: Äripäev

Katre Pilvinski kirjutab Äripäevas, et Pärnumaa Tootsi vald sai mullu ühe elaniku kohta 31 krooni maamaksu, vald ei ole aga nõus väikse sissetuleku korjamisest loobuma, sest siis kaoks võimalus riigilt toetust küsida.

"Vallal ei ole palju maad, vald on pisike - 1,8 ruutkilomeetrit," ütles Tootsi vallavanem Kaljo Ahman ja lisas, et valla maamaks on kokku 28 000 krooni. "Valla aastaeelarve on 16 miljonit krooni. Maamaksul tuluna pole mõtet, kuid kaotada ka ei saa, siis kaob tuluallikas ning ei saa toetusi taotleda," selgitas ta. Ahman rääkis, et Järvakandi ja Kaismaa valla ühinemisläbirääkimistesse on kaasa tõmmatud ka Vändra ja Tootsi vald.

Aasta tagasi toimus esimene läbirääkimistevoor, mis polnud tulemuslik. "Peatselt toimub teine voor, osaleme läbirääkimistel ning vaatame, mida pakutakse ja mida nõutakse. Läbirääkimiste rongilt on alati võimalik maha astuda," sõnas Ahman. Rahandusministeeriumi statistikast selgub, et maamaksu summa elaniku kohta erineb valdade vahel sada korda.

Kui Tootsi vald kogus inimese kohta 31 krooni, siis kõige priskemat maksu kogus Vormsi - 3078 krooni elaniku kohta. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3900/uud_uudidx_390004.html Loe ka Maalehest: „Maamaks kergendab rahva kukrut Vastseliinast kuni Käinani“.

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus