iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Väikeinvestorite elu muutub tulusamaks

Väikeinvestorite elu muutub tulusamaks

Rubriik: Äripäev

Tarvo Vaarmets ja Romet Kreek kirjutavad Äripäevas, et lõpuks ometi võivad väikeinvestorid rõõmust kukerpalle visata - investeeringutelt saadud tulu võib peagi riigile maksu maksmata jälle teenima panna. Uus seadus jõustub arvatavasti 2009. aasta esimesel jaanuaril, aga võimalik, et isegi juba aasta varem.

Eilsel valitsuskabineti istungil arvati erainvestor kauaoodatult firmaga samale pulgale - vastu võeti põhimõtteline otsus investeerimistulu tulumaksuvabastuse kohta. Peale jäi kunagise rahandusministri Taavi Veskimäe investeerimiskonto idee.

"Praegu me leppisime kokku kontosüsteemi, see on kompromiss kõigile," rääkis rahandusminister Ivari Padar ning selgitas, et eelnõu järgi on erainvestoril võimalus avada investeerimiskonto ja läbi selle oma tehinguid ilma vahepealse maksustamiseta teostada. "Investeerimiskontole kantud raha fikseeritakse ja kui sealt võetakse rohkem raha välja, kui sinna on kantud, siis see kuulub maksustamisele," selgitas Padar firmadega sarnast maksusüsteemi. "Maksutegu ei ole heinategu," konstateeris endine põllumajandusminister, kes rahandusministri rollis ei soovinud väikeinvestorite lootusi asjatult üles kütta. "Teoreetiliselt võib ju öelda, et võiks tõsta 2008.

peale, aga parem ei anna ma selliseid veksleid välja," täheldas Padar. Aega ei võta ainult võimalikele maksupetturitele seaduseuste sulgemine, vaid täpsustada tuleb veel ka detaile "Kas või see, mis puudutab võimalike investeeringute ringi, millised peaksid olema aktsiad või väärtpaberid, millesse investeerimist aktsepteeritakse," lausus Padar, kelle sõnul peab tagama, et kõik tooted, kuhu investeeritakse, oleks maksuhalduri poolt kontrollitavad. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3638/rt_ly_363801.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus