iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Väikehübriidid ja tsiklid saavad tasuta parkida

Väikehübriidid ja tsiklid saavad tasuta parkida

Rubriik: Postimees

Kaia Otti kirjutab Postimehes, et alates 1. juulist saavad Tallinnas tasuta parkida kaherattalised mootorsõidukid, samas kaob järgmisest aastast tasuta parkimise soodustus võimsatele hübriidmootoriga sõidukitele.

Tallinna linnavolikogu määruse kohaselt saavad kaherattalised mootorsõidukid tasuta parkida südalinnas, kesklinnas ja vanalinnas, sest nad saastavad autodest vähem keskkonda ja võtavad ka tunduvalt vähem ruumi. Esialgu nägi uus kord ette, et parkimissoodustus kaob edaspidi kõikidele hübriidmootoritega sõiduautodele. Linnavolinik Tarmo Lausingu ettepanekul tehti määruse eelnõusse muudatus, mis lubab väikseid hübriidmootoriga autosid tasuta parkida ka uuest aastast.

Esialgu pikendatakse Eestis müüdavate väikeste hübriidide Toyota Priuse ja Honda Civicu parkimissoodustusi kuni 31. detsembrini 2008. Hübriidsõiduki omanikul tuleb maksuvabastuse saamiseks esitada avaldus Tallinna transpordiametile. Tasuta parkimise soodustust on õigus taotleda ka neil, kes on olnud vähemalt aasta Tallinna elanikud ja kelle elukoht jääb rahvastikuregistri andmetel linna avaliku tasulise parkimisala piiresse.

Taotleja nimi peab sel juhul olema mootorsõiduki omaniku, rentniku või kasutajana kantud sõiduki registreerimistunnistusele. Alates 1. septembrist laienevad tasuta parkimise soodustused kindlates parklates nn «Pargi ja reisi» süsteemi kasutajatele, kellel on ette näidata ühistranspordi perioodipilet. Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/260607/esileht/siseuudised/tallinn/268594.phpTooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus