iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Vähem juttu, rohkem tegusid, Reformierakond!

Vähem juttu, rohkem tegusid, Reformierakond!

Rubriik: Äripäev

24.04.06 Äripäeva juhtkirjas arutletakse Reformierakonna 2007. aastaks kinnitatud majanduspoliitika põhiteesidest. Muuhulgas soovib erakond langetada üksikisiku tulumaksu 12%-le, teha võimalikuks õigusvõimelise ettevõtte asutamine kahe tunniga ja muuta eraisikute väärtpaberitulu maksustamist.

Üks hea teesides toodud ettepanek on muuta tulumaksusüsteemi selliselt, et ka füüsiline isik ei peaks maksma tulumaksu väärtpaberiinvesteeringutelt teenitud kasumilt, kui see 90 päeva jooksul uuesti väärtpaberitesse investeeritakse. Kõik on nõus, et meie maksusüsteem on siin ebaloogiline.

Samale kitsaskohale on tähelepanu juhtinud ka rahandusministri portfelli hoidev Rahvaliit. Kui Äripäev kirjutas veebruaris Hansapanga aktsiate müügist saadud tulu maksustamisel kerkinud vastuoludest, ütles näiteks ka Res Publica esimees Taavi Veskimägi, et pole mõistlik, et riik käsitleb väärtpaberite müügilt teenitud tulu erinevalt sõltuvalt sellest, kas nende omanik on eraisik või äriühing. "Praegu on eraisikutest investorid selgelt halvemas olukorras," nentis Veskimägi. Nii et - vähemalt selle eelnõu taga peaksid olema ka vajalikud hääled.

Punkt, mida oleks raske kohe ellu viia, on tulumaksumäära järsk alandamine. Kuigi Äripäev on välja arvutanud, et seni kokku lepitud maksureformi ehk üksikisiku tulumaksu alandamise 20%-le saab praegu ülelaekuvate miljarditega kohe ellu viia, ei pruugi sellega nõustuda valitsuspartnerid. 12% mõjub ses kontekstis aga lubadusena, mida ei saagi täita. Täpsemalt loe: http://www.aripaev.ee/3200/arv_juhtkiri.html paberkandjal lk 30.

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus