iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Vabaduse platsilt ei saa enam autoga vanalinna

Vabaduse platsilt ei saa enam autoga vanalinna

Rubriik: Postimees

Urmas Tooming kirjutab Postimehes, et veel eile oli küsimärgi all, kas liikluskorraldajad sulgevad tänasest sissesõidu Vabaduse väljakult Harju tänavale, sest AS Ühisteenused nõudis väljakul parkimiskohtade vähenemise eest ehitajalt hüvitist.

Vabadussõja võidusamba ehitamiseks vajalike arheoloogiliste kaevetööde tegemiseks kaob parklas 21 kohta, ütles Vabaduse väljakul parkimist korraldava ASi Ühisteenused tegevdirektori asetäitja Kristi Vahtra. Kuna ühe koha ööpäevane maksumus on 342 krooni, kaotab firma 7182 krooni, mis tuleb ehitajal kinni maksta. Esialgu on Ühisteenused teinud ehitajale, ASile Lindrem hinnapakkumise 30 kalendripäeva osas. See tähendab 215 460 krooni, mille ümber vaidlus käiski.

Vahtra lisas, et Ühisteenused töötab väljaku parklas vaid operaatorina. Seal parkimise eest raha küsimine on linnavalitsuse otsus, mistõttu peavad linnajuhid arutama, kuidas ehitamise ajaks parklakohtade vähenemise küsimus lahendada. Eile pärastlõunaks ei olnud firma veel uut liiklusskeemi kooskõlastanud, sest linnavalitsus ei olnud öelnud, kas ehitaja peab ikka 21 parkimiskoha eest kompensatsiooni maksma. Tallinna abilinnapea Jaanus Mutli kinnitas eile pärastlõunal Postimehele, et linnavalitsusse ei ole laekunud ühtegi parkimistasust vabastamise taotlust Vabaduse väljaku 21 parkimiskohal.

Seega ei saa linnavalitsus selles osas ka mingit otsust vastu võtta ning ehitaja või kaitseministeerium peab Ühisteenuste küsitud summa siiski maksma. Kaitseministeeriumi pressiesindaja Meeli Hundi sõnul saadab ministeerium täna linnavalitsusele kirja, milles palub, et linn vabastaks nad parkimistasu maksmisest 21 parkimiskoha eest. Me rõhume ministeeriumi ja linna vahel sõlmitud vastastikuse abistamise kokkuleppele ja siinkohal võiks linna abi olla just see, et ministeeriumilt ei nõuta tasu parkimiskohtade kadumise eest, lausus Hunt. Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/150408/esileht/siseuudised/tallinn/323920.phpTooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus