iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Uute sõiduautode hinnad hakkavad tõusma

Uute sõiduautode hinnad hakkavad tõusma

Rubriik: Postimees

Kaire Uusen kirjutab Postimehes, et Euroopa Liidus hakkavad uutele autodele 2012. aastal kehtima rangemad CO2 heitmenormid, mistõttu kerkivad keskkonnasõbralike autode hinnad praegusega võrreldes kuni viiendiku võrra.

Kuna autotootjatel tuleb hakata parandama mootoritehnoloogiat ja viia see vastavusse keskkonnanõuetega, on oodata, et praegu 500 000 krooni maksva uue auto eest küsitakse lähiaastail 600 000 krooni. Keskkonnaministeeriumi peaspetsialisti Meelis Mündi sõnul võivad tootjad küll suuri autosid edasi toota, kuid auto tuleb muuta keskkonnasõbralikumaks, kui ei soovita hakata alates 2012. aastast trahvi maksma.

Seda peavad arvesse võtma ka väiketootjad, kuna väiksemale sõiduautole kehtestatakse ka väiksemad CO2 normid. Riigikogu liige Marek Strandberg kommenteerib, et eesmärk on ju, et autoturu loomus muutuks. Müügieelistuste kaudu tuleksid muutused ka toodanguvalikus. Juhul kui Euroopa Liit nõuab maksu ja muude mehhanismide kaudu väiksemaid, kergemaid, säästlikumaid jne autosid, siis asutakse neid ka tootma.

Automaksu kriitikud, keda on muide ka roheliste erakonnas, arvavad, et kütusemaksudega saab niigi inimesi kallutada kasutama ökonoomsemaid sõidukeid. Mina seda arvamust ei jaga. Automaksu tulemusena kasutusse võetavad väiksema kütusekuluga sõidukid kulutaksid ka vähem teid. Mõõdult väiksem sõiduk võtab ka vähem ruumi.

Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/260208/esileht/majandus/314044_1.php

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus