iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Uute maksureeglitega tõuseb eksimuse risk

Uute maksureeglitega tõuseb eksimuse risk

Rubriik: Äripäev

Hille Tressum kirjutab Äripäevas, et teisipäevasel Euroopa Liidu rahandusministrite kohtumisel võeti vastu uus nn käibemaksupakett.

Paketi põhieesmärk on lihtsustada käibemaksukorraldust ning saavutada õiglane ja mõistlik tulujaotus Euroopa Liidus. KPMG Balticsi maksuvaldkonna juhi Joel Zernaski sõnul suureneb maksuarvestuse eksimuse risk: kui enne pidi hakkama saama ühtede reeglite ja maksuametiga, siis nüüd tuleb ettevõtjal hakkama saada 27ga. Zernask tõi näiteks Eestis asuva IT-firma, kelle kliendid laevad programmi või selle uuendusi alla eri riikides ja maksavad selle eest interneti vahendusel. See tähendab, et maksumaksja peab hakkama identifitseerima iga oma tarbija asukohariiki ja kehtestama eri riikide klientidele erinevaid hindu või ühe lõpphinna näitamisel riskima erinevatest maksumääradest tuleneva prognoosimatu tulude-kulude struktuuriga.Maksumaksjate täiendavate kohustuste leevendamiseks on välja mõeldud nn "one stop shop" süsteem, mille alusel saavad telekommunikatsiooni-, ringhäälingu- ja elektrooniliste teenuste osutajad esitada deklaratsioone ning tasuda käibemaksu oma asukohariigis, kust see suunatakse edasi lõpptarbija asukohariiki.

Pakett sisaldab veel 10aastast andmete elektroonilise säilitamise kohustust. Käibemaksupakett on kavas jõustada üldiselt 2010. aasta 1. jaanuaril, "one stop shop"-sätete puhul aga 2015.

aastal, kusjuures esimesel kahel aastal on teenuse osutaja asukohariigil õigus jätta endale 30% laekunud maksust ning järgmisel kahel aastal 15%. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3791/uud_uudidx_379111.html Loe ka Rahandusministeeriumi pressiteadet: http://www.fin.ee/?id=79409 ja varaseamat pressiteadet: http://www.fin.ee/?id=79399

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus