iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Uusi Riigikohtu maksualaseid lahendeid

Uusi Riigikohtu maksualaseid lahendeid

Rubriik: EML

4. novembril avalikustas Riigikohtu halduskolleegium otsused kohtuasjades nr 3-3-1-52-09 ja 3-3-1-59-09.

Vaidlus mõlemas asjas puudutab Hansapanga aktsiate müüki ja MKS § 84 võimalikku rakendamist. Riigikohus märgib, et mitterahalise sissemakse maksuõiguslike tagajärgede hindamine ja MKS § 84 võimalik rakendamine on erinev võrreldes olukorraga, kus aktsiad müüakse äriühingule, kes need seejärel edasi müüb. Otsuste tekste vt siit ja siit 22.

oktoobril avalikustas Riigikohtu halduskolleegium otsuse kohtuasjas nr 3-3-1-58-09. Vaidlus puudutab pärijate kaasamist maksumenetlusse, mille sisuks on pärandaja maksukohustuste kontrollimine. Otsuse teksti vt siit 13. oktoobril avalikustas Riigikohtu halduskolleegium otsuse kohtuasjas nr 3-3-1-65-09.

Vaidlus puudutab maksuotsuse kättetoimetamist ja kaebetähtaja ennistamist. Otsuse teksti vt siit Loe ka ERR uudist „Riigikohus tegi teedrajava otsuse maksuvaidlustes“: http://uudised.err.ee/index.php?06183517

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus