iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Uusi maksualaseid lahendeid Riigikohtust

Uusi maksualaseid lahendeid Riigikohtust

Rubriik: EML

Järgnevalt on toodud ülevaade uutest Riigikohtus lahendatud maksuasjadest.

19.02.2015 otsus kohtuasjas nr 3-3-1-75-14 Riigikohus selgitab, et kui kauba omanik ei esita seaduses ettenähtud tähtaja jooksul pankrotihaldurile taotlust vara välistamiseks pankrotivarast, siis on toimunud kauba võõrandamine käibemaksuseaduse § 2 lg 5 tähenduses, sest omanik on kaotanud õiguse kaupa käsutada. Otsuse teksti vt siit 06.03.2015 otsus kohtuasjas 3-3-1-78-14 Riigikohus selgitab, et ebamõistlikult kaua kestnud maksurevisjon ei anna õigust nõuda maksuotsuse tühistamist. Isik ei saa nõuda maksuhaldurilt maksuseaduse eiramist kompensatsiooniks menetluse venimise eest. Vaid ekstreemsetel juhtudel võib mõistliku menetlusaja ületamine muuta maksuotsuse ebaproportsionaalseks.

Maksuhalduri õigusvastase viivituse korral saab maksukohustuslane esitada halduskohtule kohustamiskaebuse menetluse lõpuleviimiseks ning nõuda tekitatud kahju hüvitamist. Juriidiline isik ei saa nõuda haldusmenetluse venimise eest mittevaralise kahju hüvitamist. Otsuse teksti vt siit Riigikohtu 11.02.2015 otsus (kohtuasi 3-3-1-65-14) ja 17.03.2015 otsus (kohtuasi 3-3-1-76-14) puudutavad käibemaksuvaidlusi ning ostja kohustusi kontrollida ja tõendada, kas arvel näidatud tehing on tegelikkuses aset leidnud. Otsuse teksti vt siit ja siitTooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus