iconJuurdepääsetavus
Maksud 2024 koolituse salvestus - Maksumuudatused aastatel 2024-2027 Soovin tellida

Uusi maksualaseid lahendeid Riigikohtust

Uusi maksualaseid lahendeid Riigikohtust

Rubriik: EML

Riigikohtu halduskolleegium tegi 01.02.2012 otsuse kohtuasjas 3-3-1-60-11.

Kohus selgitab, et kui äriühingu ostuarvel on kauba müüjaks märgitud variisik, kes tegelikult seda kaupa ei müünud, siis ei ole äriühingul õigus sisendkäibemaksu maha arvata ning üldjuhul maksustatakse sellise dokumendi alusel tehtud väljamakse ka tulumaksuga. Samas kui oli kokku ostetud füüsilistelt isikutelt isiklikus tarbimises olnud kasutatud kaupa (vanametalli) ning maksuhaldur ei ole seadnud kahtluse alla ostetud kauba olemasolu, siis tuleb eeldada, et väljamakse on vähemalt osaliselt ettevõtlusega seotud. Vajadusel tuleb ettevõtlusega seotud osa määrata MKS § 94 alusel hindamise teel. Kohus põhjendab oma seisukohta sellega, et isiklikus tarbimises olnud vara müügist ei teki füüsilisel isikul maksukohustusi, seetõttu ei jääks ka riigil maksutulu saamata, kui tehingus ei ole mingil põhjusel õige müüja andmeid kajastatud.

Otsuse teksti vt siit Riigikohtu halduskolleegium tegi 13.02.2012 otsuse kohtuasjas 3-3-1-79-11. Vaidlus puudutab juriidilise isiku kaudu toimunud väärtpaberite võõrandamisest saadud tulu füüsilise isiku tuluks ümberkvalifitseerimist MKS § 84 alusel. Selle asja tegi keerulisemaks asjaolu, et tehingu teinud isik on surnud ja tulumaksu määrati tema pärijatele. Otsuse teksti vt siit Riigikohtu kriminaalkolleegium tegi 13.02.2012 otsuse kohtuasjas 3-1-1-4-12.

Kohus selgitab, et füüsilist isikut, kes müüb äriühingu esindajana kaupu või osutab teenuseid ning kirjutab välja arveid, ei saa süüdistada maksukuriteole kaasaaitamises, kui nende arvete alusel on jäetud maksud deklareerimata ja maksmata. Otsuse teksti vt siit

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus (veebruar)

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus