iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Uus, värske tulumaksuseaduse muutmise eelnõu

Uus, värske tulumaksuseaduse muutmise eelnõu

Rubriik: EML

Rahandusministeerium saatis täna ministeeriumide kooskõlastusringile ja mitmetele mittetulundusühingutele (EML sealhulgas) arvamuse avaldamiseks tulumaksuseaduse muutmise eelnõu. Seadusemuudatused puudutavad näiteks annetuste maksustamist, seotud isikute mõistet, elukoha müüki, erisoodustusi.

Teatud riigi- ja kohaliku omavalitsuse asutustele ning haiglatele ja ülikoolidele tehtavate annetuste tulumaksusoodustus kaotatakse. Muudatuse põhjuseks on Euroopa Komisjoni algatatud rikkumismenetlus annetuste tulumaksusoodustuse küsimuses. Praegu automaatselt maksusoodustust saavad usulised ühendused, näiteks kirikud, peavad edaspidi taotlema tulumaksusoodustusega nimekirja kandmist sarnaselt teiste mittetulundusühingutega.

Samas luuakse võimalus teha maksuvabalt annetusi teiste Euroopa Majanduspiirkonna riikide mittetulundusühingutele, mis vastavad Eestis kehtestatud nõuetele. Sisuline muudatus tehakse ka elukoha müügi maksustamisel. OECD soovitust järgides kehtestatakse maksusoodustuse saamiseks periood, mille jooksul tuleb korterit või maja elukohana kasutada. Elukoha määratlemisel soodustuse rakendamiseks võetakse edaspidi aluseks ainult rahvastikuregistrisse kantud elukoha andmed.

Korraga saab isikul olla vaid üks registreeritud elukoht. Tulumaksuseaduses tehakse ka mõningaid väiksemaid muudatusi, mis on vajalikud seaduse Euroopa Liidu õigusega kooskõlla viimiseks, samuti viiakse sisse mitmed selgitavat ja täpsustavat laadi täiendused. Tulumaksuseaduse muutmisega seoses tehakse tehnilised muudatused ka sotsiaalmaksuseaduses, töötuskindlustuse seaduses, kogumispensionide seaduses ja maksukorralduse seaduses. Seaduse eeldatav jõustumisaeg on 2010.

aasta 1. jaanuar.Eelnõu koos seletuskirjaga on kättesaadav e-õiguse andmebaasis: http://eoigus.just.ee/?act=10&subact=1&ESILEHT_W=266693

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus