iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Uus tulumaksueelnõu: hübriidsed ebakõlad, renditöötajad ja muude siseriiklike ebaõigluste likvideerimine

Uus tulumaksueelnõu: hübriidsed ebakõlad, renditöötajad ja muude siseriiklike ebaõigluste likvideerimine

Rubriik: EML
Rahandusministeerium saatis juuli viimasel päeval asjast huvitatud organisatsioonidele arvamuse avaldamiseks ja teistele ministeeriumidele kooskõlastamiseks tulumaksuseaduse muutmise eelnõu. Eelnõu eesmärk on likvideerida hübriidsed ebakõlad - kehtestada tulumaksuseaduses reeglid, mis tõkestaksid topeltmittemaksustamist. Selle jaoks lisatakse tulumaksuseadusesse 10.2 peatükk (paragrahvid 54.6-54.9). Euroopa Liidu tasandil reguleerib teemat direktiiv 2017/952. Kuigi maksukorralduse seaduses on maksudest kõrvalehiilimise vastased ja majandusliku tõlgendamise sätted juba olemas, peaks tulumaksuseaduses tehtavad muudatused aitama hübriidsed ebakõlad võimalikult tõhusalt neutraliseerida. Muudatus peaks jõustuma 2020. aasta jaanuaris. Teiseks, lahendatakse eelnõuga paar siseriiklikku pakilist muret, mis jõudsid muutunud tulumaksusüsteemi tõttu meie huviorbiiti sel aastal. Nimelt lisatakse maksustamisele mittekuuluvate väljamaksete loetellu lasterikaste perede kodutoetus ja väikeelamute energiatõhususe suurendamise toetus. Samuti muudetakse paragrahvi 23.1 selliselt, et maksuvaba tulu lapse eest ei vähene kui laps saab toitjakaotuspensioni. Mõlema muudatuse põhjus on õiguskantsleri poolt Riigikogule saadetud märgukiri ning mõlemad muudatused on maksumaksjatele soodsad ja jõustuvad tagasiulatuvalt - 2019. aasta jaanuarist. Kolmas tagasiulatuvalt rakendatav muudatus on soodne välisriigist pensioni saavatele inimestele. Nimelt muudetakse TuMS § 28.2 selliselt, et välisriigist saadavat pensioni ei võeta arvesse tulust tehtavate mahaarvamiste piiramisel. Kolmandaks, muudetakse paragrahve 29 ja 40 nii, et Eestil on välismaiste renditöötaja palga tulumaksuga maksustamise õigus alates päevast, mil inimene Eestis tööle asub. Kuna töötasu maksab renditöötajale aga isik, kes renditöötaja on palganud ja teda välja rendib, tekib Eestis töötamise eest makstavalt töötasult tulumaksu kinnipidamise kohustus rendileandjal. Muudatus jõustub 2020. aasta jaanuaris.

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus