iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Uus trend Toompeal: kallimad autod ja aastalõpu seminarid

Uus trend Toompeal: kallimad autod ja aastalõpu seminarid

Rubriik: Äripäev

Kadri Jakobson kirjutab Äripäevas, et uued kallimad autod, aasta viimastel päevadel toimunud "seminarid valijatega" ning 31. detsembri poearved - selline pilt avaneb riigikogu tšekikaustades seekord.

Pärast mullu juulis riigikogu vastu võetud seadusemuudatust, mille järgi võib autoliisinguks kasutada kogu kuluhüvitise, hakkasid riigikogu liikmed üksteise järel uusi kallimaid autosid soetama. Mullu sai riigikogu lihtliige palka 41 000 krooni, lisaks hüvitati tööga seotud kulusid kuludokumentide alusel kuni 30% ulatuses palgast ehk 12 300 krooni. Suur osa riigikogu liikmetest kasutas kuluhüvitiste summa jäägitult ära.

Linnamaastur Honda CRV, mille hind algab 350 000 kroonist ja diiselautode puhul ulatub 600 000 kroonini, on riigikogu liikmete lemmikauto. Oli ju sama auto ka mullu Eestis kõige ostetum sõiduk. Selle auto on endale soetanud näiteks isamaaliitlane Margus Tsahkna (kuumakse 7383 kr), keskerakondlane Mailis Reps (kuumakse 5049 kr), reformierakondlane Tõnis Kõiv (kuumakse 7542 kr), Silver Meikar (kuumakse 6800 kr). Honda FRV on ostnud endale näiteks isamaaliitlane Andres Herkel (kuumakse 4662).

Tõnis Kõiv ütleb, et ostis uue auto mullu 1. aprillil. "Minul oli autoostul selge seos valimistega. Algas uus periood.

Vanal autol oli 100 000 kilomeetrit täis sõidetud ja see tuli välja vahetada," põhjendab ta. Kõivu sõnul on Honda CRV rahva lemmik, kuid mitte riigikogu lemmik. "See auto on riigikogu liikmetest ehk 4-5 inimesel," lisab ta. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3865/uud_uudidx_386501.html Loe ka Äripäeva juhtkirja: „Ise sööme, joome, rahval arve toome“: http://www.aripaev.ee/3865/arv_juhtkiri.htmlTooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus