iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Uus tollideklaratsioonisüsteem lihtsustab tööd

Uus tollideklaratsioonisüsteem lihtsustab tööd

Rubriik: Äripäev

18.04.06 Äripäevas tutvustab Maksu- ja Tolliameti tolliosakonna peaspetsialist Annely Plees uut veebipõhist tollideklaratsioonide töötlemise süsteemi, mis kannab nime Complex ning mis vahetab välja praeguse süsteemi ASYCUDA.

Uus süsteem on mõeldud kõikidele isikutele, kes esitavad maksu- ja tolliametile tollideklaratsioone, aruandeid, taotlevad luba tolliprotseduuri rakendamiseks. Seda saavad kasutada kõik isikud, kellel on vajadus tollideklaratsiooni esitada. Complex on veebipõhine süsteem, mille eelis on see, et teda saab kasutada igast arvutist, millel on ligipääs internetile. Maksu- ja tolliamet saab süsteemi jooksvalt ajakohastada ja hooldada nii, et seda ei pea tegema iga kasutaja ise.

See tähendab, et Complexi kasutamiseks ei pea klient enam kasutama süsteemihooldust pakkuva ettevõtte teenust. Klient saab Complexi kasutamiseks siseneda e-maksuametisse maksu- ja tolliameti veebilehe või internetipanga kaudu. Uue süsteemi eelis võrreldes olemasoleva süsteemiga on see, et teda saab kasutada igast arvutist, millel on ligipääs internetile. Täpsemalt loe siit või paberväljaandest lk 20.

Uue tollideklaratsioonide töötlemise süsteemi Complex kohta põhjalikuma info saamiseks vt MTA veebilehte siit.

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus