iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Uus suhkrutrahvi kord riiki kohtust ei päästa

Uus suhkrutrahvi kord riiki kohtust ei päästa

Rubriik: Postimees

Hindrek Riikoja kirjutab Postimehes, et Riigikogus eile heaks kiidetud uus üleliigsete laovarude trahvi ehk suhkrutrahvi sisse nõudmise kord vabastab osa riigiga kohtus käinud ettevõtted küll trahvist, kuid toob tõenäoliselt kaasa uued kohtuasjad.

Ettevõtete arv, keda seadusemuudatus puudutab, on suhteliselt väike, piirdudes kolmekümnega. Samas oodati neilt senise korra järgi enam kui 400 miljoni krooni maksmist. Oktoobrikuise riigikohtu otsusega pöörati suhkrutrahvide sissenõudmine aga pea peale. Varem kehtinud korra järgi loeti üleliigseks laovaruks see kogus kaubast, mis ületas märkimisväärselt firma 2004.

aasta 1. maile eelnenud aastate laovarude keskmise. Uue korra puhul võetakse arvesse ka ettevõttes 2005. ja 2006.

aastal olnud kauba koguseid. Ettevõtted, mis tahavad trahvi vältida, peavad hilisemate laovarude ning tootmis- ja müügitulemuste täiendatud aruanded ministeeriumile esitama 1. märtsiks. Pärast ministri otsust määrab maksu- ja tolliamet trahvisumma.

Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/260107/lisad/euro/241325.php Tutvu vastuvõetud seadusega: „Üleliigse laovaru tasu seaduse muutmise seadus“ Vt ka Riigikohtu otsust haldusasjas nr 3-3-1-33-06.

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus