iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Uus seadus tõstab tööõnnetuste arvu

Uus seadus tõstab tööõnnetuste arvu

Rubriik: Postimees

Postimees online`is kirjutab Rando Tooming, et valitsus kiitis täna heaks töötervishoiu ja tööohutuse seaduse eelnõu, mille kohaselt lähevad edaspidi kõik füüsilisest isikust ettevõtjaga (FIE) töökohas juhtunud õnnetused kirja tööõnnetustena, tõstes nii ligi kümnendiku võrra raskete tööõnnetustena registreeritavate õnnetusjuhtumite arvu.

Praegu loetakse kõik FIE-dega tööl toimunud õnnetused olmevigastusteks, ütles sotsiaalminister Jaak Aab valitsuse pressikonverentsil. Eelkõige kehtib selle seaduse kohaldamine sotsiaalministri sõnul füüsilisest isikust ettevõtjate kohta, kes töötavad näiteks ehitusel. «Ega see meie statistikat paremaks tee. Aga see statistika ongi meil veidi imelik,» tähendas Aab.

Aab lisas, et FIEdega toimunud õnnetusi hakatakse edaspidi käsitlema tööõnnetustena, kui need leiavad aset olukordades, kus FIE töötab ühisel kohal koos tööandja töölepinguliste töötajatega. Eestis on ehitustöölistega juhtunud õnnetused teiste valdkondadega võrreldes arvu poolest alles viiendal kohal. Mujal Euroopas on see valdkond ministri kinnitusel statistikas esikohal. «Meil töötab väga palju FIEsid just ehitusobjektidel ja nendega juhtunud õnnetusi ei fikseerita mingisuguses statistikas.

Ilmselt jäävad neil ka hüvitised maksmata.» Aastas juhtub Eestis 100 000 töötaja kohta statistika järgi 500 õnnetust, mujal on see suhtarv 3500 õnnetuse piirimail. «Mitte keegi meist eriti ei usu, et meie tööohutus on niivõrd kõrgel tasemel ning seepärast on õnnetusi niivõrd vähe,» tõdes Aab. Uue eelnõu järgi peab FIE igas tööolukorras tagama temale kuuluvate töövahendite ja kaitsevahendite korrasoleku. Teiseks peavad FIEd osalema töötervishoiu- ja tööohutusalases ühistegevuses.

See tähendab, et FIE teavitab tööde korraldajat oma tegevusega kaasnevatest ohtudest ja vastupidi. Vt täpsemalt: http://www.postimees.ee/310806/esileht/majandus/215784.php

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus