iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Uus Riigikohtu lahend maksuasjas – sisendkäibemaksu mahaarvamine

Uus Riigikohtu lahend maksuasjas – sisendkäibemaksu mahaarvamine

Rubriik: EML

25. märtsil avalikustas Riigikohtu halduskolleegium otsuse kohtuasjas nr 3-3-1-3-09.

Maksuhaldur leidis, et osaühingul ei ole õigust arvestada hoone soetamisel tasutus sisendkäibemaksu, sest osaühing pole midagi hoone korrashoiuks teinud, ei esitanud hoone ettevõtluses kasutamise kohta äriplaani, andis vastuolulisi selgitusi hoone eest tasumise kohta ning ostutehing oli tehtud seotud isikute vahel. Riigikohus selitab, et maksuhalduri põhjendused ei ole puhul asjakohased. Sisendkäibemaks arvatakse maha kohe kaupade ja teenuste soetamisel või nende eest tasumisel, sõltumata sellest, millal tegelikult hakatakse kaupa või teenust kasutama või millal kauba eest tasuti.

Ärihoone ettevõtluses kasutamine võib seisneda ka lihtsalt selles, et sama hoone müüakse hiljem edasi. Kui soetamise hetkel puuduvad tõendid võimaliku tarbimises kasutamise kohta (nt maja ei ole elamiskõlblik), siis pole ka põhjust piirata sisendkäibemaksu mahaarvamist. Seevastu näiteks sõiduauto kasutamise puhul peab maksumaksja suutma tõendada, milline seos on sõiduauto kasutamisel maksustatava käibega, sest sellise teenuse ettevõtlusega mitteseotud kasutuse tõenäosus on märkimisväärne. Otsuse teksti vt siitTooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus