iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Uus maksualane lahend Riigikohtult – sisendkäibemaksu mahaarvamine

Uus maksualane lahend Riigikohtult – sisendkäibemaksu mahaarvamine

Rubriik: EML

7. detsembril avalikustas Riigikohtu halduskolleegium kohtuotsuse haldusasjas nr 3-3-1-63-06. Vaidlus puudutab sisendkäibemaksu mahaarvamist.

Ettevõtja ostis Eesti tootjalt kütteõli ja eksportis seda, kuid kaupa ei ostetud mitte otse tootjalt, vaid variisikute kaudu. Fiktiivsete edasimüükide kaudu tõsteti kunstlikult kauba ostuhinda ja suurendati sisendkäibemaksu, kuid edasimüügi ketis kasutatud variühingud jätsid tehingutelt käibemaksu riigile tasumata.

Kohtud leidsid, et tegemist on maksupettusega ning kütteõli eksportijal ei ole õigust sisendkäibemaksu maha arvata. Riigikohus asus seisukohale, et sisendkäibemaksu mahaarvamise õigust tuleb piirata ainult selles osas, mille võrra müüjad jätsid käibemaksu riigile maksmata. Kui tehingud edasimüüjatega osutuvad fiktiivseteks, siis tuleb lugeda, et kaup soetati otse tootjatelt ning tootjate arvete alusel tekib õigus sisendkäibemaksu maha arvata, olgugi et arvel on ostjana märgitud teine isik. Kohtuotsusega saab tutvuda siin: http://www.nc.ee/?id=11&tekst=RK/3-3-1-63-06Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus