iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Uus maksualane lahend Riigikohtult – maksukuriteos süüdimõistetud isiku vastutus maksuvõla eest

Uus maksualane lahend Riigikohtult – maksukuriteos süüdimõistetud isiku vastutus maksuvõla eest

Rubriik: EML

25. aprillil tegi Riigikohtu halduskolleegium kohtuotsuse haldusasjas nr 3-3-1-11-07. Vaidlus puudutab juriidilisest isikust maksumaksja ja tema juhatuse liikme solidaarset vastutust. MKS § 41 lg 1 alusel vastutab isik, kes on süüdi mõistetud Karistusseadustikus sätestatud maksualase kuriteo toimepanemise eest, tema poolt toime pandud kuriteo tagajärjel tekkinud maksuvõla eest solidaarselt maksukohustuslasega.

OÜ Wipo juhatuse liige mõisteti süüdi maksualases kuriteos ning temalt mõisteti välja kuriteo tulemusena osaühingul maksmata jäänud maksud.

Samas tegi maksuhaldur sama maksusumma kohta maksuotsuse osaühingule, kes vaidlustas maksuotsuse ja väitis, et tegemist on topeltmaksustamisega. Riigikohus selgitas, et topeltmaksustamist ei teki. Maksumaksja ja süüdimõistetud juhatuse liige vastutavad küll maksuvõla eest solidaarselt, kuid see ei tähenda, et nad peavad mõlemad maksusumma täies ulatuses tasuma. Kui võlgnike kooskõlastamatu tegevuse tulemusena või täitemenetluse eripära tõttu tekib enammakse, siis kuulub enammakse tagastamisele.

Solidaarne vastutus tähendab seda, et maksuhaldur saab võlga sisse nõuda mõlemalt võlgnikult. Kui osaühing likvideeritakse või pankrotistub, siis jääb süüdimõistetud juhatuse liige endiselt maksuvõla eest vastutama. Kohtuotsuses käsitatakse ka ettevõtlusega mitteseotud kuludelt tulumaksu ja käibemaksu määramist. Kohtuotsusega saab tutvuda siin: http://www.nc.ee/?id=11&tekst=RK/3-3-1-11-07Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus