iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Uus määrus lubab rohkem hüvitada

Uus määrus lubab rohkem hüvitada

Rubriik: Äripäev

Ardo Kalda kirjutab Äripäevas juulis jõustunud nn sõiduauto hüvitise määrusest, mis toob endaga kaasa rohkem paberimajandust, kuid ka paindlikumad hüvitise saamise võimalused.

Juuli lõpus jõustus vabariigi valitsuse määrus nr 164 "Isikliku sõiduauto teenistus-, töö- ja ametisõitudeks kasutamise kulude hüvitise maksmise tingimused ja piirmäärad," mis tõi endaga kaasa mõningaid olulisi muudatusi maksuvaba autokompensatsiooni väljamaksmisel. Esimese olulise muudatusena on tehtud see, et hüvitada saab töötaja või juhatuse liikme kasutuses oleva sõiduauto kasutamist töösõitudeks. Siinkohal on EPC Finance OÜ juhatuse liikme Raido Valdre sõnul oluliseks punktiks see, et enam ei pea sõiduk olema töötaja või juhatuse liikme omandis või liisingulepingu alusel kasutusel, vaid sõiduk võib olla ükstapuha kelle teise oma. Tõsiselt on piiratud arvestust ehk sõidupäevikut pidamata 1000kroonise hüvitise maksmist.

Nüüd on Valdre sõnul eriti oluliseks muutunud sõidupäevikute pidamine. Sõidupäevikute pidamiseks on loodud ka majandustarkvarasid, mis teevad sõitude märkimised märksa lihtsamaks. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3344/rubr_artiklid_334401.html Põhjalikumalt vt: http://www.maksumaksjad.ee/modules/news/article.php?storyid=284

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus