iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Uus hasartmänguseadus teeb lõpu väikestele kasiinodele

Uus hasartmänguseadus teeb lõpu väikestele kasiinodele

Rubriik: Äripäev

Silvia Kruusmaa kirjutab Äripäev Online`is, et järgmisel aastal jõustuv uus hasartmänguseadus soodustab suuri ja kvaliteetseid kasiinosid.

Rahandusministeeriumi nõuniku Erki Uustalu sõnul on uus hasartmänguseadus valitsuse tööplaanis küll natuke edasi lükkunud, kuid jõuab valitsuse istungile siiski detsembris. Jõustuma peaks uus seadus järgmise aasta märtsis-aprillis. Riigikokku jõub seaduseelnõu järgmise aasta algul. Vana hasartmänguseadus on vastu võetud aastal 1995.

"See seadus on ajale lihtsalt jalgu jäänud," märkis Uustalu. Näiteks ei saa praeguse hasartmänguseaduse järgi Eestis asuvad hasartmänguettevõtted internetis mänguteenuseid pakkuda. "Samas on juhtumeid, kus Eesti osalusega ettevõtted, mis on end registreerinud mujal riikides, pakuvad selliseid teenuseid Eesti turule," rääkis Uustalu. "See ei ole Eesti riigile kasulik, kui maksutulu raha voolab näiteks kuhugi Mani saarele." Uue seaduse järgi saaksid ka Eestis asuvad ettevõtted internetis mänguteenuseid pakkuda.

"See on kasulik ka mängijatele, sest sel juhul saab riik kontrollida teenuste kvaliteeti, kas inimesed sellistelt kodulehekülgedelt võiduraha kätte saavad jms." Uustalu sõnul on uue seaduse laiem eesmärk hasartmängusektori kvaliteedi tõstmine. Hasartmänguasutustele esitatakse täiendavaid nõudeid. Miinimumkapital tõstetakse praeguselt 2 miljonilt kroonilt 1 miljoni euro ehk 15,6 miljoni kroonini. Mänguautomaatide arv tõstetakse 8 automaadilt 30 automaadini.

"Uus seadus soodustab suuri ja kvaliteetseid hasartmänguettevõtteid. Väiksed kohad suletakse või siis ostetakse ära suuremate poolt," rääkis Uustalu. Loe täpsemalt: http://www.ap3.ee/Default.aspx

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus