iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Uus eelarvestrateegia õhutab liialt tarbimist

Uus eelarvestrateegia õhutab liialt tarbimist

Rubriik: Postimees

Aivar Sõerd, rahandusminister aastatel 2005–2007, kirjutab Postimehes uuest eelarvestrateegiast.

Rahandusministeeriumis üle-eelmisel nädalal lõplikult valminud eelarvestrateegia eessõnas seisab, et valuutakomitee tingimustes on eelarvepoliitika peamine viis, millega riik saab mõjutada majandust: ennetada ja mahendada võimalikke riske ning võimendada positiivseid arenguid. Eelarvepoliitika on riigi võtmepoliitika, mis võimaldab valitsusel ellu viia kõiki teisi poliitikaid. Euroopa Majandus- ja Rahaliidu täisliikmeks saamiseks on eelarvepoliitilised meetmed kesksel kohal. Ainuüksi maksupoliitilistest sammudest – nagu aktsiiside erakorraline tõstmine – selle eesmärgi saavutamiseks ei piisa.

Tarvis on meetmete tervikpaketti ja tegevuskava koos kindla kokkuleppega see ka ellu viia. Erinevalt lõunanaabritest ei ole Eesti pidanud vajalikuks sellist tegevuskava koostada, kuigi mõned meetmed Läti ja Leedu asjakohastest programmidest oleks lausa üheselt ülevõetavad. Näiteks valitsussektori töötajate palkade ja koosseisude kasvu piiramine või ülelaekuvate maksutulude suunamine reservi. Viimane meede tähendaks Eesti kontekstis tänavu kulusid suurendava lisaeelarve tegemata jätmist ja ülelaekuvate maksutulude täismahus reservi suunamist.

Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/120607/esileht/arvamus/265760.php

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus