iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Uuest aastast muutub eraisiku väärtpaberitulude maksustamine

Uuest aastast muutub eraisiku väärtpaberitulude maksustamine

Rubriik: EML

Riigikogus võeti 3. juunil 2010 vastu tulumaksuseaduse muudatused, mis jõustuvad põhiosas 1. jaanuaril 2011. Vastavasisuline eelnõu (180 SE) oli Riigikogu menetluses juba 2007.

aasta detsembrist.

Muudatuste kohaselt tekib füüsilisest isikust maksumaksjal õigus luua niinimetatud investeerimiskontod. Kui väärtpaberitelt või muult finantsvaralt saadud tulu kantakse investeerimiskontole või kasutatakse uute investeeringute soetamiseks, siis tulumaksukohustust sellelt tulult ei teki. Tulumaksukohustus lükkub edasi hetkeni, mil tulu võetakse tarbimisse. Uus kord ei rakendu siiski kõikidele finantstoodetele (täpsemalt vt finantsvara mõistet TuMS §-s171).

Sama seadusega tehakse veel kaks olulist muudatust – kaotatakse ära investeerimisriskiga elukindlustuslepingute alusel saadud väljamaksete tulumaksuvabastus (TuMS § 20 lg 3) ja piiratakse pangaintresside maksuvabastust (TuMS § 17). Varem sõlmitud lepingutele jääb maksuvabastus kehtima (täpsemalt vt TuMS § 20 lg 3 ja § 61 täiendusi). Vastu võetud seaduse tekstiga saab tutvuda siin Eelnõu viimase redaktsiooni seletuskirjaga saab tutvuda siin

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus