iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Uue eelnõu järgi kasutavad töötajad ametiautot ka öösel

Uue eelnõu järgi kasutavad töötajad ametiautot ka öösel

Rubriik: Äripäev

Lemmi Kann kirjutab Äripäevas, et Rahandusministeerium on ametiautode omatarbe maksustamisega liiga hoogu läinud. Loodetud maksutulude suurendamise asemel võib muudatus hoopis kuluartikliks osutuda, arvavad maksueksperdid. Eesti Maksumaksjate Liidu juhatuse esimehe Lasse Lehise sõnul jääb mulje, et eelnõu seletuskirja kirjutanud ametnikud ei tunne käibemaksuseadust ega ELi direktiivi, sest pole aru saadud ei omatarbe mõistest ega direktiivi juriidilisest sisust. "Tundub, et "ettevõtluses" kasutamisest saadakse aru väga piiratud viisil, mis tegeliku eluga kokku ei lähe," märkis Lehis.

Samale asjaolule viitas ka Eesti kaubandus-tööstuskoja peadirektor Siim Raie 12.

märtsil rahandusminister Ivari Padarile saadetud kirjas. Nimelt lubab käibemaksudirektiiv ettevõtte vara kasutada ettevõtlusega mitteseotud eesmärgil, ilma et see muudaks kasutamist täies ulatuses omatarbeks. Eelnõu kohaselt on omatarve aga sõiduauto iga kasutus, mis ei ole vahetult seotud ettevõtlusega. Seetõttu on juba omatarbe käsitlus eelnõus kaubanduskoja hinnangul väär.

"Kaubanduskoda ei saa nõustuda sellega, kui kitsalt käsitleb riik ettevõtlusega seotud kulu," ütles Eesti kaubandus-tööstuskoja poliitikadirektor Reet Teder. Padar ei saanud kolmapäeval hõivatuse tõttu kommentaari anda.Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3939/uud_uudidx_393906.htmlLoe samal teemal EML juhatuse esimehe kommentaari: Lehis: ministeerium loodab korraga saavutada saavutamatut: http://www.ap3.ee/Default2.aspx?ArticleID=ad4794e3-b886-4018-9227-ba6817ef8c5e

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus