iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Uudised ja dokumendid eurolaenude konverteerimise teemal: pangad vs Tarbijakaitseamet

Uudised ja dokumendid eurolaenude konverteerimise teemal: pangad vs Tarbijakaitseamet

Rubriik: EML

Avaldame kokkuvõtte uudistest ja dokumentidest kodulaenude kursivahede teemal. Probleemi tõstatas eelmisel kevadel maksumaksjate liit, ajendatuna segadustest laenuintresside deklareerimisega tuludeklaratsioonides.

Peaaegu kõik eluasemelaenud antakse Eestis välja eurodes. Tegelikult saavad inimesed laenuraha kätte ja tagastavad kroonides. Iga kord laenu saades ja tagasi makstes toimub valuutavahetustehing, mille puhul pangad ei kasuta mitte Eesti Panga kurssi, vaid oma kommertskurssi.

Nii teenivad pangad varjatud kujul lisakasumit. Eesti Maksumaksjate Liit ja Tarbijakaitseamet on seisukohal, et pangad peavad kasutama Eesti Panga ametlikku kurssi ning peavad klientide petmise lõpetama. Pangad, pangaliit ja Finantsinspektsioon on seisukohal, et pangad tarbijatele ülekohut ei tee. Loe asjassepuutuvaid dokumente:EML avaldus Finantsinspektsioonile 21.08.2007 Finantsinspektsiooni vastus 18.10.2007 EML avaldus Tarbijakaitseametile 26.10.2007 Tarbijakaitseameti vastus 07.12.2007 TÜ finantsõiguse dotsent Dr.

iur. Lasse Lehise 1.09.2008 arvamus laenumaksete kursivahe kohta
Tarbijakaitseameti kiri pankadele 14.10.2008 Finantsinspektsiooni 28.10.2008 vastus Eesti Pangaliidule Pankade ja Eesti Pangaliidu ühine vastus Tarbijakaitseametile 29.10.2008Loe teemakohaseid uudiseid viimaste päevade meedias: 23. oktoober Pangad tüssavad kümneid tuhandeid laenajaid 29. oktoober Postimees: Finantsinspektsioon: pangad võivad euro puhul kasutada kommertskurssi Postimees: Pangad: meie pole laenuvõtjaid tüssanud EPL: Majandusministeerium toetab eurokursi asjus tarbijakaitset EPL Ärileht: Finantsinspektsioon asus pankade poolele 30.

oktoober
EPL: Miks lased inimestele keerata, Ivari Padar? Eesti Ekspress: Pangaliit, kas mõistus kodus? 31. oktoober EPL Ärileht: Padar: Pankade võimalikku seaduserikkumist tuleb uurida Vaata ka saate Värske Ekspress videolõike: http://www.ekspress.ee/2008/10/23/varske-ekspress/4990-tana-varskes-ekspressis-pangad-tyssavad-laenuvotjaid http://www.ekspress.ee/2008/10/24/varske-ekspress/4993-videoloik-aita-laenajaid-tyssavatele-pankadele-ara-panna Kuula Kuku raadio saadet Maksumaksja http://www.maksumaksjad.ee/modules/news/article.php?storyid=2082 Vaata ka ERR uudiste videolõike http://uudised.err.ee/index.php?0&popup=video&id=17522 http://uudised.err.ee/index.php?0&popup=video&id=17557

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus