iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

USAs tuleks bensiiniaktsiisi hoopis tõsta, mitte langetada

USAs tuleks bensiiniaktsiisi hoopis tõsta, mitte langetada

Rubriik: Äripäev

Kenneth Rogoff, Harvardi ülikooli majandusprofessor, kirjutab Äripäevas, et kiiresti tõusvad tarbekaupade hinnad lausa kisendavad modernse elu põhitõde, mida paljud poliitikud, eriti läänes, ei soovi meil kuulda lasta - maailma loodusressursid on ammenduvad ja kui miljardid inimesed Aasias ja mujal vaesusest välja rabelevad, mõjutab see ka lääne tarbijaid. Samuti on hinnamehhanism palju parem viis loodusressursside jaotamiseks kui sõdade pidamine, mida lääne suurriigid eelmisel sajandil tegid.

USA halvasti läbimõeldud biokütuste toetusprogramm näitab, kuidas reageerida ei tohiks. Selle tunnistamise asemel, et kõrged kütusehinnad on parim viis stimuleerida energia kokkuhoidu ja innovatsiooni, on Bushi administratsioon kehtestanud USA farmeritele tohutud subsiidiumid, et biokütuste tootmiseks teravilja kasvatada. Sellest, et see on äärmiselt ebaefektiivne vee- ja maakasutuse suhtes, ei hoolita.

Teine vale käik on ettepanek, mis hiljuti pani kaks Ameerika presidendikandidaati ajutiselt kõrvale heitma bensiiniaktsiisi. Kui kiiduväärt ka ei oleks püüe aidata madala sissetulekuga autojuhtidel kiiresti kerkivate kütusehindadega hakkama saada, ei tuleks seda teha sellisel moel. Bensiiniaktsiisi tuleks tõsta, mitte langetada. Kurb tõsiasi on, et nafta hindasid kõrgena hoides teeb OPEC keskkonna säilitamiseks rohkem kui lääne poliitikud, kes püüavad pikendada ökoloogiliselt jätkusuutmatut lääne tarbimiskultust.

Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3970/arv_kolumn_397001.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus