iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

USA mõttekoda valis Eesti maksusüsteemi kõige konkurentsivõimelisemaks

USA mõttekoda valis Eesti maksusüsteemi kõige konkurentsivõimelisemaks

Rubriik: Delfi

USA mõttekoda Tax Foundation valis 10. aastat järjest Eesti maksusüsteemi kõige konkurentsivõimelisemaks OECD riikide hulgast.

Eesti maksusüsteemi tugevusena toob mõttekoda taas välja, et 20-protsendine ettevõtete tulumaks rakendub üksnes kasumite jaotamisel, mis võimaldab ettevõtetel oma kasumeid maksuvabalt reinvesteerida. Ka kiidab mõttekoda Eesti laia käibemaksubaasi ja sellega kaasnevat madalat halduskulu ettevõtjatele.

Lisaks kiidab mõttekoda maamaksusüsteemi, mis tugineb üksnes maa väärtusele ja ei arvesta seal oleva kinnisvara väärtusega. Sarnane süsteem on hinnatavate riikide seas kasutusel veel üksnes Austraalias.

Eesti maksusüsteemi nõrkusena märgib mõttekoda, et kahepoolsete maksulepingute arv jääb allapoole OECD keskmist: 62 vs. 74. Eesti maksusüsteemi territoriaalsus piirdub Euroopa Majanduspiirkonna liikmesriikide ja Šveitsiga, mis tähendab seda, et vaid nendest riikidest saadud kasumijaotised vabastatakse Eestis tulumaksust täiendavaid tingimusi esitamata. Lisaks on Eesti alakapitalisatsiooni vastased reeglid ühed OECD riikide rangeimad.

Loe lähemalt:
https://arileht.delfi.ee/artikkel/120241938/usa-mottekoda-valis-eesti-maksususteemi-koige-konkurentsivoimelisemaks

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus