iconJuurdepääsetavus
Maksud 2024 koolituse salvestus - Maksumuudatused aastatel 2024-2027 Soovin tellida

Ümbrikupalkade maksjale eluaegne osaluskeeld

Ümbrikupalkade maksjale eluaegne osaluskeeld

Rubriik: Äripäev

7. veebruari 2006 a Äripäeva juhtkiri arutleb valitsuses heaks kiidetud riigihangete seaduse eelnõu üle, mis ütleb, et tellimustööde saajad peavad edaspidi tõendama, et maksavad oma töötajatele vähemalt 70% sektori keskmisest palgast oma piirkonnas.

Äripäeva meelest ei tohiks seda sätet seadusesse sisse jätta, sest see ajab hinnad kunstlikult kõrgeks ega kontrolli alltöövõtjaid. Selle asemel pakume teise lahenduse: kes vahele jääb, saab eluaegse riigihangetel osalemise keelu.Midagi tuleb ette võtta. Praegu on tekkinud kurioosne seis, kus riik aitab kaasa ümbrikupalkade levikule.

Riigihangete seadus käsib tellijal eelistada kõige odavamat pakkujat ja see annab varimajandust viljelevaile ettevõtjaile konkurentsieelise, tunnistas maksu- ja tolliamet hiljutisel pressikonverentsil.Teiseks probleemiks on see, et sotsiaalmaksunõue sätestati pakkujale ehk peatöövõtjale, kuid alltöövõtjatele seda esitatud pole. Sellele on juhtinud Äripäevas tähelepanu ehitusfirma ASi Talter juht Sven Pertens (10.11.05) ning ka Eesti Tööandjate Keskliidu juht Tarmo Kriis (01.02.06). Äripäeva ettepanek ei lubaks juhtuda sellel, et peatöövõtja sõidab ümbrikupalkade maksmise keelust üle sellega, et laseb seda teha kellelgi teisel. Maksuamet kontrolliks ühtemoodi nii väikesi kui ka suuri ja ka otsus oleks kõigile üks - enam riigihankel osaleda ei saa, ei pea- ega alltöövõtjana.

Eestis kehtiks riigihangetel nulltolerants pettuste suhtes ning iga pea- ja alltöövõtja vastutaks ise enda eest kõige naha ja karvadega.Täpsemalt saab lugeda http://www.aripaev.ee/3124/arv_juhtkiri.html või 7. veebruari 2006 a Äripäevast lk 18.

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus