iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Ümbrikupalk kahjustab Eestit

Ümbrikupalk kahjustab Eestit

Rubriik: Äripäev

Eesti Tööandjate Keskliidu juhataja Tarmo Kriis kirjutab Äripäeva arvamusküljel ümbrikupalgast.

Üks kaalukas argument, mida kasutatakse avalikus debatis töölepingu seaduse eelnõu vastu, on selle väidetav negatiivne mõju maksulaekumistele ehk teisisõnu - palkade kolimine tagasi ümbrikusse. Kuigi ümbrikupalga maksmine hakkab jälle moodi minema, põhjustab seda pigem muutunud majanduskeskkond, mitte kavandatav tööjõureform. Enamgi veel: seni kohustuslikust kirjalikust töölepingust hoolimata pole ümbrikupalk kuhugi kadunud. Maksu- ja Tolliameti hinnangul moodustab see 11% makstavast töötasust.

Paljud ettevõtjad mõtlevad sellele, kuidas olla jätkuvalt konkurentsivõimelised. Ümbrikupalk saab tuua vaid lühiajalist kergendust, sest Eesti töövõtja on töökoha valikul muutunud järjest valivamaks ning ettevõtjad, kes panustavad ebaausale konkurentsile, jäävad headest töötajatest peagi ilma. Arenguks on tähtis tagada stabiilne majanduskeskkond ja aus konkurents. Aus palk ja maksumaksmine on jätkusuutlikkuse põhitalad.

Mure hea tööjõu pärast on pannud ettevõtted väärtustama oma olulisimat ressurssi - töötajaid. Inimesed hindavad stabiilsust ja turvatunnet, mida tööandja pakub, tagades ausa sissetuleku ja maksumaksmisega sotsiaalsed garantiid. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3846/arv_kolumn_384601.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus