iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Ümarlaual räägitakse aktsiisikaupade salaturust

Ümarlaual räägitakse aktsiisikaupade salaturust

Rubriik: EML

Teisipäeval, 21. mail algusega kell 15 toimub Tallink City hotellis (Laikmaa 5, 10. korruse konverentsisaalis Seaside) aktsiisikaupade salaturule keskenduv ümarlaud, kus esitletakse salaturu teemalisi uuringuid ning Marek Helm Maksu- ja Tolliametist tutvustab võitlust salakaubavedajatega.

“Võrdluses enamiku Euroopa Liidu liikmesriikidega paistab Eesti aktsiisikaupade salaturu osakaalu poolest negatiivselt silma. Salakaubanduse tõttu jääb riik igal aastal ilma miljonitesse eurodesse küündivast maksutulust ning lisaks sellele peavad ausad maksumaksjad kandma kulu, mille maksuauk põhjustab.

Salakaubanduse oluliseks vähendamiseks peavad ettevõtjad, riigiasutused ja ühendused infot vahetama ja tegevusi koordineerima,” ütles Eesti Maksumaksjate Liidu juhatuse liige Lasse Lehis. Iivi Riivits-Arkonsuo Turu-uuringute AS-st tutvustab ümarlaual 2013. a läbi viidud uuringut Eesti elanikkonna suhtumisest ja hoiakutest salakaubanduse ja salakauba suhtes. KPMG Baltics OÜ maksu- ja õigusnõustamise teenuste juht Joel Zernask esitleb KPMG uuringut tubakatoodete salakaubanduse kohta Euroopa Liidus ja Eestis.

Maksu- ja Tolliameti peadirektor Marek Helm räägib Maksu- ja Tolliameti kokkuvõtetest ja plaanidest, kuidas aktsiisikaupade smugeldamist kontrolli alla saada. Ümarlauda juhib Eesti Maksumaksjate Liidu juhatuse liige Lasse Lehis. Ettekannetele järgneb arutelu. Ümarlaua eesmärk on arutada aktsiisikaupadega seotud problemaatika üle nii otsustajate kui ka nendega, kelle tegevust regulatsioonid mõjutavad.

Maksumaksjate liit korraldab aktsiisikaupade salaturu teemalist ümarlauda teist korda. Ümarlauale on oodatud kõik maksundusala spetsialistid ja huvilised. Üritusest osavõtt on tasuta. Osavõtu- ja esinemissoovist palume teatada: koolitus@maksumaksjad.ee Eesti Maksumaksjate Liit on 1995.

aastal loodud mittetulundusühing, mis kaitseb maksumaksjate huve ja õigusi, taotleb optimaalset maksukoormust ning jälgib kogutud maksuraha efektiivset kasutamist. Maksumaksjate liit nõustab ja koolitab oma liikmeid maksuõiguse küsimustes ning annab välja ajakirja "MaksuMaksja" ja maksualaseid raamatuid. Liit ühendab üle 2000 liikme. Lisateave: EML pressiesindaja Margit Berko, telefon 626 4196, 53 035 007 www.maksumaksjad.eeTooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus