iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Ülikiire maksutõus lööb tootmisettevõtted jalust

Ülikiire maksutõus lööb tootmisettevõtted jalust

Rubriik: Äripäev

Anne Oja ning Sten-Aleks Pihlak kirjutavad Äripäevas, et täna teisele lugemisele jõudev aktsiisiseadus ohustab ekspordile keskendunud tootmist, samas eitavad seaduseandjad majandusliku tagasilöögi põhjustamist.

Väidetavalt on aktsiisihüpet vaja inflatsiooni pidurdamiseks ja euro kiireks kasutuselevõtuks. Pole aga analüüsitud, millist mõju maksumuudatused tootmisele ja ekspordile avaldavad. Rahandusminister Ivari Padar rahustas: "Elektriaktsiis tuleb, seda oleme me Euroopa Liidule lubanud. Aktsiis asendab senise süsinikdioksiidi saastetasu, seetõttu valitsuse otsus tarbijatele hinnatõusu kaasa ei too." "Meil on energiahinnad fikseeritud, ja aktsiis lisandub neile," ütles Estonian Celli juhatuse liige Riia Ratnik.

Rahandusministri väidet nimetas ta demagoogiaks. Tselluloositehas kaotab üldise viiesendise elektriaktsiisiga 12 miljonit krooni kuus, rääkis Ratnik. Põlevkiviõli tootva VKG juht Janek Parkman ütles eile samuti, et neil lisandub elektriaktsiis juba kehtivale hinnale. "Ma ei ole viimaste arengutega kursis ega taha spekuleerida," sõnas ta rahandusministri väite kohta, et saastetasu kadumise tõttu hind sugugi ei muutu.

Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3615/uud_uudidx_361511.html Vaata ka aktsiiside muudatuste kohta siit: http://www.maksumaksjad.ee/modules/AMS/article.php?storyid=256

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus