Tulemas koolitus: 05.10.2023 - Tallinn – Sügiskonverents 2023 Registreeri / loe lähemalt

Üle 200 000 auto omaniku saavad automaksu kohustuses kaheaastase ajapikenduse

Üle 200 000 auto omaniku saavad automaksu kohustuses kaheaastase ajapikenduse

Rubriik: Delfi

Automaksu jõustumine on Eestis planeeritud järgmise aasta 1. juulil. Liiklusregistris olevatel peatatud kandega sõidukitele hakkab automaks kehtima kaks aastat hiljem.

Planeeritava mootorsõidukimaksu alla kuuluvad nii aktiivsed, kui peatatud kandega sõidukid. Viimaseid on liiklusregistris umbes 220 000 ja neile plaanitakse kahe aastast üleminekuaega.

Rahandusministeeriumi finants- ja maksupoliitika asekantsleri Evelyn Liivamäe sõnul antakse igale inimesele piisavalt aega otsustamiseks, kas nad soovivad oma sõiduki peatatud kande säilitada ja asuvad selle sõiduki eest automaksu tasuma või tahavad sõidukist vabaneda. Kahe aastane üleminekuaeg ongi sõiduki registrist kustutamise toiminguteks – näiteks sõiduki lammutusse viimiseks või hävinenud sõiduki kohta registrist kustutamise taotluse esitamiseks ja kustutamiseks. Peatatud kandega sõidukite jaoks jõustub automaks 2026. aasta 1. juulil, teatab rahandusministeerium.

Loe lähemalt:
https://arileht.delfi.ee/artikkel/120221717/ule-200-000-auto-omaniku-saavad-automaksu-kohustuses-kaheaastase-ajapikenduse