iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Ukraina on nõus WTO nimel ekspordimakse vähendama

Ukraina on nõus WTO nimel ekspordimakse vähendama

Rubriik: Äripäev

Sirje Rank kirjutab Äripäevas, et Euroopa Komisjoni kaubanduse peadirektoraadi direktor Signe Ratso ütles, et WTOga liitumise järel saavad alata ka ELi ja Ukraina kõnelused vabakaubanduslepingu sõlmimiseks.

Ukraina on WTO kõnelustel Venemaast ette jõudnud ning võib liitumiskutse saada vähem kui kahe nädala pärast 5.-6. veebruaril WTO nõukogu kohtumisel. Viimased erimeelsused Euroopa Liiduga kõrvaldati läinud nädalal. Mis seni Ukraina liitumist WTOga takistas?

Erimeelsused Euroopa Liiduga ekspordimaksude asjas. Ukraina teatas lõpuks, et on valmis WTOga liitumisel ekspordimakse vähendama ning siduma vastava madalama tollitaseme. Oluline on see Euroopa tootjatele - me näeme järjest sagedamini, et ressursse omavad riigid püüavad nende kasutamist teha oma tootjatele odavamaks ja kolmandatele riikidele kallimaks. Teisalt oli sellel suurem süsteemne mõju.

Teame ju, et ka Venemaa WTO liitumisläbirääkimistel on ekspordimaksud üks probleem, sh puidutollid. Nii oli Ukraina pretsedent oluline. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3841/uud_uudidx_384112.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus