iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Ühendusesisese käibe aruandele tuleb lisada uute transpordivahendite müügiarved

Ühendusesisese käibe aruandele tuleb lisada uute transpordivahendite müügiarved

Rubriik: MTA

Maksu-ja Tolliamet juhib äriühingute tähelepanu uute transpordivahendite müügiarvete lisamisele kauba Euroopa Liidu sisese käibe aruande (vorm VD) esitamisel.

Maksu- ja Tolliamet on analüüsinud ja tuvastanud kauba ühendusesisese käibe aruannete (vorm VD) esitamisel ning aruannetele ühendusesisese müügi arvete lisamisel tekkinud mõningaid probleeme. Seetõttu soovib maksuhaldur maksukohustuslaste tähelepanu pöörata olulistele punktidele. Käibemaksuseaduse § 28 lg 5 alusel peab maksukohustuslane, kes on teise liikmesriigi isikule võõrandanud uue transpordivahendi, mis toimetatakse teise liikmesriiki, lisama kauba ühendusesisese käibe aruandele selle transpordivahendi müümisel väljastatud arve koopia. Uute transpordivahendite müüjatel on vajalik edastada Maksu- ja Tolliametile uute transpordivahendite ühendusesisese müügi arvete koopiad.

Nimetatut on võimalik teha kahel viisil: arvete koopiad saab edastada paberkandjal või lisada uute transpordivahendite ühendusesisese müügi arvete koopiad elektroonilisele VD vormile PDF-formaadis. Maksu- ja Tolliamet pöörab tähelepanu asjaolule, et muude kaupade Euroopa Liidu sisese müügi korral ei ole kohustust lisada VD vormile muude kaupade ühendusesisese müügi arveid. Kauba ühendusesisese käibe aruanne esitatakse vastavalt käibemaksuseadusele maksuhaldurile kvartalile järgneva kuu 20. kuupäevaks.

Selgituste ja abi saamiseks palub Maksu- ja Tolliamet pöörduda maksuinfo poole käibemaksu infotelefonile 8800 813 või e-posti aadressil: kaibemaks@emta.ee. Loe täpsemalt: http://www.emta.ee/?id=24026&tpl=1026

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus