iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Tulutoovate rikkumiste rahatrahvide ülemmäärad suurenesid

Tulutoovate rikkumiste rahatrahvide ülemmäärad suurenesid

Rubriik: Valitsuse kommunikatsioonibüroo

Novembri alguses jõustunud karistusseadustiku muudatused võimaldavad teatud väärtegude eest näha ette senisest suurema ülemmääraga rahatrahve. Laienesid ka juriidilise isiku karistusõigusliku vastutuse alused mh selleks, et takistada vastutusest kõrvale hiilimist.

Senisest suuremad trahvimäärad on vajalikud ennekõike kõrge riskiga ja tulusates valdkondades väärtegude ennetamiseks – seda eeskätt finantssektoris, aga ka isikuandmete väärkasutuse eest, mille kõrged trahvimäärad on ette näinud Euroopa Liit.

Justiitsministeeriumi kriminaalpoliitika asekantsleri Markus Kärneri sõnul polnud seni kehtinud maksimaalsed trahvimäärad teatud valdkondades piisavalt heidutavad. „Mõistagi pole eesmärk mõista suuri trahve, vaid vähendada väärtegude toimepanemise riski. Näiteks finantssektoris on ettevõtete käive ja seadusi rikkudes saadav võimalik tulu varasemast maksimumtrahvist kümneid või sadu kordi suurem, mistõttu polnud senisest maksimaalsest rahatrahvi määrast tolku,“ sõnas ta.

Loe lähemalt:
https://www.just.ee/uudised/tulutoovate-rikkumiste-rahatrahvide-ulemmaarad-suurenesid

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus