iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Tulumaksuseaduse eelnõu 694 SE langes Riigikogu menetlusest välja

Tulumaksuseaduse eelnõu 694 SE langes Riigikogu menetlusest välja

Rubriik: EML

Riigikogu Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsioon esitas 22.02.2010 Riigikogule menetlemiseks tulumaksuseaduse muutmise ja täiendamise seaduse eelnõu (694 SE).

Seaduseelnõus nähti ette tulumaksuseaduse § 48 muutmine selliselt, et töötajate haiguskindlustuse kulud, mida tööandja tulenevalt kollektiivlepingust kannab, ei oleks erisoodustusena maksustatavad. Kui tööandja kulud muul alusel kannab (nt töölepingus sätestatud kohustus), siis on tegu endiselt erisoodustusega. Samuti nähti ette tasemekoolituse kulude kandmise erisoodustuse sätte alt väljaviimine (maksustamise küsimuse peaks seega lähtuvalt konkreetse koolituse sisust ja suunatusest otsustama). Lisaks eelnevale sooviti TuMS § 48 täiendada sättega, mis välistaks erisoodustuste hulgast töötajate tervisespordi kulude hüvitamise ja kulutused haiguste ennetamiseks rakendatavatele tervishoiuteenustele ja ravile, mis kokku ei ületa 3 000 krooni töötaja kohta kalendriaastas.

Paraku langes see eelnõu 04.05.2010 Riigikogu menetlusest välja. Riigikogu stenogrammist nähtuvalt huvitas Riigikogulasi pigem Tarmo Mänd`i personaalküsimus ning muud kõrvalised teemad, mitte niivõrd eelnõu ise. Tutvu stenogrammiga siit.

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus