iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Tulumaksul tuleb varsti mihklipäev

Tulumaksul tuleb varsti mihklipäev

Rubriik: Äripäev

Äripäeva juhtkirjas avaldatakse arvamust tulumaksumäärade kiirendatud langetamise võimalikkuse osas.

Riigieelarve ülelaekumine on saanud juba krooniliseks nähtuseks. Kuust kuusse, aastast aastasse on erinev vaid see, palju vaba raha on. Näiteks selle aasta kahe kuuga on laekumiste ja kulutamise vahe juba tervelt 900 mln kr. Kui sama vahet laiendada aasta lõpuni, ületab riigi kasum viis miljardit krooni.

Äripäeva toimetus on veendunud, et neljaprotsendipunktise tulumaksumäära langetamise 18 protsendini saab järgmise aasta algusest ära teha, ja raha jätkub ka teisteks koalitsioonilubadusteks piisavalt. Tulumaksu osa selle aasta riigieelarves on 6,67 miljardit krooni ja see vastab 22protsendilisele maksumäärale. Kui maksumäär langeks hoobilt 18 protsendile, langeks tulumaksu laekumine kõige rohkem maksumäärade vahe võrra ehk umbes 1,2 miljardi krooni võrra. Ja see oleks terve aasta kohta.

Vastuväide tulumaksumäära järsule langetamisele on see, et 2007. aasta riigieelarve on planeeritud 1,1miljardilise ülejäägiga, seega on ülelaekumisele juba koht leitud. Ent järgnevad kümme kuud kindlasti suurendavad ülejääki, millest peaks kindlasti leidma teise miljardi või veidi üle selle. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3524/arv_juhtkiri.htmlTooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus