iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Tulumaksu tulevik ähmane

Tulumaksu tulevik ähmane

Rubriik: Äripäev

13.03.06 Äripäevas kirjutab Villy Paimets valitsuse seisukohtadest tulumaksusüsteemi tuleviku osas peale aastat 2008.

Valitsus pole kordagi arutanud küsimust, mis saab Eesti tulumaksusüsteemist 2009. aastal, mil lõpeb Euroopa Liiduga liitumisel saadud üleminekuperiood ema- ja tütarettevõtete direktiivi kohaldamise osas. Peaminister Andrus Ansip ja rahandusminister Aivar Sõerd tunnistasid reedel Kumus toimunud Eesti Tööandjate Keskliidu konverentsil Tuulelohelend, et praegune valitsus ei ole seda teemat seni kordagi arutanud. Peaminister ütles, et Eesti peaks alates 2009.

aastast dividendide maksustamise ära kaotama ja käituma edasi samamoodi nagu praegu. Ansipi sõnul on olemas võimalus, et Eesti riik lihtsalt ei võta 2009. aastast enam tütarettevõtetelt emaettevõttele makstavatelt dividendidelt maksu, kuid ettevõtete tulumaks jääb alles. Rahandusminister Aivar Sõerdi sõnul satuksid aga sel juhul löögi alla teiste riikidega sõlmitud topeltmaksustamise vältimise lepingud, praeguseks on selliseid lepinguid sõlmitud 33, veel kümme on ettevalmistamisel.

Eelmine rahandusminister, Res Publica esimees Taavi Veskimägi rääkis, et tema kehtestaks ettevõtetele 5protsendilise tulumaksu, millele lisanduks 10-15protsendiline tulumaks dividendidelt. Rahandusminister Aivar Sõerd mainis, et umbes kolme nädala pärast peaks ministeeriumis kontseptsioon valmis saama. Täpsemalt loe: http://www.aripaev.ee/3158/uud_uudidx_315808.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus