iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Tulumaks – ununema kippuv tõsiasi

Tulumaks – ununema kippuv tõsiasi

Rubriik: Äripäev

Teve Kink kirjutab Äripäevas välisriigis teenitud palkade tulumaksuga maksustamisest.

Välismaale tööle minnes võib esimese palga kättesaamine tekitada suurt segadust. Oodatust väiksem number pangakontol on tingitud välisriigi maksumääradest. Paljudesse välisriikidesse tööle minnes tuleb arvestada astmelise tulumaksuga: kes rohkem teenib, see ka rohkem makse maksab. Kindlasti tasuks enne välisriiki minekut tutvuda sealse maksusüsteemiga.

Näiteks varieerub Inglismaal, kus ma ka ise töötanud olen, tulumaks 0-40 protsendi vahel. Seega pole miinimumpalka teenivatel inimestel vaja seda maksu maksta. "Et maksta Inglismaal vähem tulumaksu, tuleb teha endale tööluba (Working Visa) ning pikemaks ajaks minejatel ka isikukood (National Insurance Number). Samuti on võimalik saada osa raha tagasi, kui sa täidad P45 dokumendi ning tood selle Eestisse," õpetab Oksana Golovina, kes on juba pikka aega vahendanud töötajaid välismaale Evmar Agentuuris.

Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3546/rubr_artiklid_354617.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus